POZOR! INFORMACE JIŽ NEJSOU AKTUÁLNÍ! MOON FAUCETY SPOLU SE SLUŽBOU COINPOT KONČÍ V ÚNORU 2021!

Coinpot je virtuální peněženka, směnárna a úložiště kryptoměn. Právě zde si budete střádat, rozměňovat nebo rozmnožovat kryptoměny, které si vyděláte ve všech Moon faucetech a BitFun faucetu.

Registrace do Coinpot je velice jednoduchá. Pro registraci potřebujete jen e-mailovou adresu. Touto adresou se pak přihlásíte i do všech faucetů a výdělky vám pak putují na váš Coinpot účet automaticky a nemusíte se o nic dalšího starat.

Jako každá taková služba má i Coinpot své výhody i nevýhody a vše si tu podrobně popíšeme.

Nejprve ty nevýhody: Kryptoměny, které zde máte uložené, nejsou ještě vaše! Náleží vám jen na základě toho, že využíváte tuto službu. Proto se doporučuje si své vydělané krypto pravidelně posílat do peněženek, ke kterým máte klíče! Pravidelným používáním faucetů dosáhnete na minimální hodnoty pro výběr zhruba po měsíci.

Minimální částky, které si můžete poslat do své peněženky jsou:

Další nevýhodou je nefungující technická podpora. Ať už potřebujete pomoci s čímkoli, odpovědi se od technické podpory Coinpotu s největší pravděpodobností nedočkáte. Proto zde nenechávejte větší obnosy kryptoměn, ani sem neposílejte žádné vklady! Pokud by se vyskytl nějaký problém, pomoci se nedočkáte!

I přes popsané nedostatky nabízí Coinpot řadu báječných funkcí, díky kterým si můžete své vydělané kryptoměny jednoduše zhodnotit nebo směnit:

Coinpot token

Za každé použití libovolného Moon faucetu dostanete 3 Coinpot tokeny. Za každé použití faucetu vaším referalem dostanete 1 Coinpot token. Tokeny lze i těžit, dostáváte je také za aktivitu, plnění úkolů a překonávání met v nabídce Challenges. Například za 100 použití faucetu za den dostanete 1 hvězdičku, což znamená 100 Coinpot tokenů na váš účet atd. Úkoly jsou různé, jsou rozděleny na denní, měsíční nebo neomezené a některé z nich dříve nebo později splníte jen prostým používáním faucetů.

Coinpot tokeny se dají také sázet v loterii (Lottery), kde se každou hodinu losuje 5 uživatelů, kteří vsadili své Coinpot tokeny ve slosování a vyhrají vedlejší cenu (5 runners up). Jeden šťastlivec pak vyhraje hlavní cenu, která zahrnuje všechny zbývající tokeny pro dané slosování!

Coinpot tokeny můžete také zkusit znásobit v Multiply, která funguje na stejném principu, jako například ve známém Freebitcoin faucetu.

Ta nejdůležitější vlastnost těchto tokenů je ta, že je můžete směnit za některou z kryptoměn.

Jak si poslat výdělky z Coinpot peněženky

Převod tokenů na kryptoměnu

Řekněme, že si budete chtít pravidelně na konci každého měsíce odesílat vydělané kryptoměny do vaší peněženky, ke které máte klíče. U mnohých faucetů nebude po měsíci používání problém dosáhnout na minimální množství potřebné pro výběr. Jak ale bude cena kryptoměn časem stoupat, budou se snižovat odměny ve faucetech a bude tak obtížnější do měsíce nastřádat požadované částky. A právě pro tyto případy využijete směnu Coinpot tokenů na některou z pěti podporovaných kryptoměn.

Je konec měsíce, chcete si své výdělky poslat z Coinpotu do své peněženky, ale chybí vám například ještě několik stovek satoshi pro výběr? Na základní obrazovce (Dashboard) vyberete z roletové nabídky convert Tokent to

Následující dialog vám nabízí převod Coinpot tokenů na některou z kryptoměn. Pod Roletou Convert to si vyberete tu kryptoměnu, kterou chcete získat za tokeny. V našem případě to je Bitcoin Core (BTC). Vedle vidíme konverzní poměr. O řádek níž zvolíme množství tokenů, které chceme převést (kliknutím na maximum se vyplní všechny naše tokeny) a vedle vidíme, kolik za tokeny dostaneme BTC. Dole už jen stačí vyplnit heslo a kliknout na modré tlačítko Convert.

Výběr kryptoměn z Coinpot do vaší peněženky

V tomto příkladu budeme vybírat kryptoměnu Bitcoin Cash, protože společně s Litecoinem akceptují pouze specifické adresy peněženek. Na základní obrazovce (Dashboard) si u příslušné kryptoměny z roletové nabídky vybereme Withdraw Bitcoin Cash

Následující dialog po nás chce zadat adresu vaší BCH peněženky, ke které máte klíče, dále množství kryptoměny (kliknutím na Maximum vyberete vše, co máte na Coinpot účtu), heslo a potvrzení reCaptcha. Pozor! Adresa vaší BCH peněženky musí začínat číslicí 1! Pokud vám vaše BCH peněženka generuje adresu začínající jiným znakem (q), musíte si ji převést například na adrese https://cashaddr.bitcoincash.org/. To samé platí i pro nové LTC adresy, kde adresy peněženek musí začínat číslicí 3. Pokud vaše LTC adresa začíná znakem M, převedete ji zde https://litecoin-project.github.io/p2sh-convert/.

Pokud všechno zadáte správně, klidnete dole na modré tlačítko Withdraw. Vyskočí na vás dialog, kde stisknutím Confirm Withdrawall potvrdíte, že si skutečně chcete poslat prostředky z Coinpot do vaší peněženky. Za několik okamžiků dostanete na e-mail zprávu, kde je nutné kliknout na odkaz a tím je vše hotovo. Odeslaná platba bude zpracovaná během několika hodin a zpravidla do druhého dne máte vaše výdělky ve své peněžence.

Pro výběr ostatních kryptoměn z vašeho Coinpot účtu se postupuje naprosto stejně. Pro někoho to může být otravné, ale kvůli bezpečnosti je tento způsob nejlepší a nejspolehlivější a uživatel tak má jistotu, že vše udělal správně a nikdo jiný mu nemůže prostředky ukrást…