Abyste mohli disponovat koupenými, vydělanými nebo vyhranými Bitcoiny, potřebujete tzv. Bitcoin peněženku a její adresu. Existují hardwarové peněženky například český Trezor https://bitcointrezor.com, nebo je můžete mít uložené ve svém počítači.

Případně existuje jednodušší a levnější řešení, které pro svou jednoduchost a spolehlivost používá nejvíce uživatelů: BlockChain.info. Má aplikaci i pro Androin a iOS a níže si ukážeme, jak si na BlockChain velice jednoduše založit svoji Bitcoin peněženku:

Na úvodní stránce vyplníte svůj e-mail a zvolíte si heslo. Heslo musí mít alespoň 10 znaků mělo by být kombinací velkých i malých písmen, číslic a speciálních znaků. Heslo si poznamenejte a uschovejte na bezpečné místo.

Po odeslání tohoto formuláře se vám zobrazí dialog s dlouhým seskupením znaků, který slouží pro obnovení zapomenutého hesla. Můžete si tuto frázi znaků vytisknout a někam schovat.

Po registraci vám bude zaslán e-mail s ověřovacím odkazem a kterým dokončíte celou registraci.

Nyní v přihlašovacím formuláři zadáte své heslo a ID, které slouží k přihlášení do blockchain.info

V administraci vidíte seznam adres svých Bitcoin peněženek. Jedna je již vytvořena hned po registraci. Právě tuto adresu zadáváte např. do Bitcoin faucetů, aby vám na ní mohli posílat vaše výdělky.

Pro převod Bitcoinů z vaší peněženky třeba na váš bankovní účet můžete využít nabídky obchodníků v příslušných dikuzích, nebo využít jednu z mnoha služeb, např. směnárnu českých vývojářů Coinmate.io, podporující i platby v CZK