Bitcoinů se nemusíte bát. Sami brzo zjistíte, že odesílání nebo přijímání bitcoinů je mnohem jednodušší, než například vedení bankovního účtu a celé internetové bankovnictví.

Kryptoměna Bitcoin (BTC) existuje od roku 2009. Je to anonymní digitání decentralizované platidlo, které vytvořil neznámý programátor pod pseudonymem Satoshi Nakamoto a byl navržen jako účetní jednotka, uchovatel hodnoty a platební systém pro 21. století. Má všechny výhody a inovace, které ničím nekryté fiat měny v současnosti postrádají. Bitcoin nemohou žádné banky, instituce, skupiny ani sám autor jakkoli znehodnocovat, padělat, ovládat finanční toky, způsobovat inflaci nebo jinak ovlivňovat. Nejenom pro  tyto vlastnosti to je stále více oblíbenější používanější měna po celém světě, kterou již uznávají i velké centrální banky, instituce i státy, neustále roste počet obchodníků a služeb, které přijímají platby v Bitcoinech a přibývá i počet bankomatů na Bitcoiny. Spousta společností se hedgeuje do Bitcoinu jako pojistka proti inflaci fiat měn.

Že to není jen bublina, která brzy splaskne, dokazují fakta a čísla. Například koncem roku 2013 se 1BTC obchodoval za cenu přes 1000$ a tuto magickou částku opět překonal začátkem roku 2017. Mnozí odborníci a finanční analytici předpovídali, že během roku může svůj rekord několikanásobně překonat.
A nemýlili se!
Na konci roku 2017 hodnota bitcoinu vyšplhala na závratných 20000$ a i pro nejzarytější odpůrce a skeptiky je to už pádný argument se mu začít věnovat. Hodnota bitcoinu ještě poroste už ze samotného principu kryptoměn!

Bitcoin - graf ceny

Pro provádění anonymních transakcí se využívá distribuovaná peer-to-peer síť k ověření platnosti mincí i každé transakce. K tomu je potřeba výpočetní výkon, který zajišťují zapojení uživatelé a svým výpočetním výkonem těží nové mince, kterých je v oběhu předem stanovené množství a proto je nemožné vyvolat umělou inflaci vytvářením jejich většího množství.

Nejmenší jednotka Bitcoinu je Satoshi. 1 Satoshi = 0.000 000 01BTC

Jak směnit bitcoiny na peníze?

Jak si převést bitcoin na účet v bance?
Bitconiy můžete směňovat osobně s ostatními uživateli, v příslušných diskuzních fórech, prodávat i nakupovat v bitcoinmatu, kterých jsou po republice desítky a nebo využít služeb specializované směnárny na internetu. Za všechny můžeme doporučit Coinmate od českých vývojářů s příznivými kurzy a prodejem nebo nákupem BTC přímo za CZK.

Pokud chcete jen nakoupit zboží, internetový obchod Alza přijímá platby v bitcoinech!